Casagrande Builders RaceDayCT Results Page 2019

(Links Go To Race Stories)

April 7, 2019 – Thompson Speedway Icebreaker

30-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Keith Rocco, Wallingford; 2. Todd Owen, Somers; 3. Woody Pitkat, Stafford; 4. Mike Christopher Jr., Wolcott; 5. Glen Reen, Wilbraham, Mass.; 6. Troy Talman, Oxford, Mass.; 7. Kyle James, Ashaway, R.I.; 8. Eddie Fatscher, East Northport, N.Y; 9. Kyler Cafro, Willimantic; 10. Adam Gada, Bozrah. 

25-lap Late Model: 1. Tom Carey III, Orange, Mass.; 2. William Wall, Shrewsbury, Mass.; 3. Woody Pitkat, Stafford; 4. Rick Gentes, Woonsocket, R.I.; 5. Matt Lowinski-Loh, Milford, Mass.; 6. Mark Jenison, Warwick, R.I.; 7. Derek Gluchaki, Dartmouth, Mass.; 8. Ryan Morgan, Mystic; 9. Ryan Lineham, Hope Valley, R.I.; 10. Buddy Charette, Woodstock. 

75-lap Pro All-Stars Series: 1. D.J. Shaw; 2. Derek Griffith; 3. Ray Christian III; 4. Johnny Clark, ; 5. Jake Johnson; 6. Garrett Hall; 7. Gabe Brown; 8. Travis Benjamin; 9. Nick Sweet; 10. Devin O’Connell. 

20-lap Limited Sportsman: 1. Ryan Waterman, Danielson; 2. Brent Gleason, Lisbon; 3. Jesse Gleason, Lisbon; 4. Meghan Fuller, Auburn, Mass.; 5. Jeff Van Pelt, Pawtucket; 6. Shawn Monahan, Waterford; 7. Scott Sundeen, Douglas, Mass.; 8. Ryan Morgan, Mystic; 9. Larry Barnett, Moosup; 10. Zach Robinson, Putnam. 

15-lap Mini Stock: 1. Steve Michalski, Brooklyn; 2. Ian Brew, Wood River Junction, R.I.; 3. D.J. Trudeau, Mansfield; 4. Scott Michalski, Danielson; 5. Evan Bourgeois, East Haddam; 6. Jared Roy, Sterling; 7. Tom Silva, Gales Ferry; 8. Russ Barboza, Griswold; 9. Doug Curry, Norwich; 10. Keith Ballou, Pascoag, R.I.

April 6, 2019 – Thompson Speedway Icebreaker

50-lap Valenti Modified Racing Series: 1. Chase Dowling, Roxbury; 2. Ronnie Williams, Tolland; 3. Mike Willis Jr., Grantham, N.H.; 4. Todd Owen, Somers; 5. Dylan Rock, Enfield, N.H.; 6. Jeffrey Gallup, Agawam, Mass.; 7. Artie Pederson, Center Moriches, N.Y.; 8. Dan Meservey, Brewster, Mass.; 9. Carl Medeiros Jr., Westport, Mass.; 10. C.J. Bolton, Weare, N.H. 

20-lap SK Light Modified: 1. Bryan Narducci, Colchester; 2. Teddy Hodgdon IV, Danbury; 3. Alexander Pearl, Salem; 4. John O’Sullivan, Salem; 5. Wayne Burroughs Jr., Oakdale; 6. Mike Flynn, Hampden, Mass.; 7. Brett Gonyaw, Vernon; 8. Bert Ouelette, Ellington; 9. Keith Caruso, Millbury, Mass.; 10. Andrew Les, New York, N.Y.   

35-lap Truck Series: 1. Jacob Perry; 2. Gerard Giordano Jr.; 3. Dave Koenig; 4. Lucas Leone; 5. Tony Nagleri; 6. Jim Thompson;  7. Dylan Cabral; 8. Andrew Morin; 9. Greg Hurley; 10. Todd Taylor. 

20-lap NEMA Lites: 1. John Zych Jr., 2. Jake Trainor; 3. Richie Coy; 4. Kyle Valeiri; 5. Dan Cugini; 6. Jim Cataldo; 7. Matt Janisch; 8. Chris Vosey; 9. Drew Eldridge; 10. Ryan Locke. 

Did you like this? Share it:

Speak Your Mind

*

Copyright 2018 E-Media Sports

Website Designed by Thirty Marketing