Critical Signs Results Page

Critical Signs Results Page

(Links Go To Race Stories)

New London-Waterford Speedbowl – Aug. 1, 2015

35-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Diego Monahan, Quaker Hill; 2. Tyler Chadwick, Ledyard; 3. Craig Lutz, Miller Place, N.Y.; 4. Ted Christopher, Plainville; 5. Wendell Dailey, Gales Ferry; 6. Paul Kusheba IV, Monroe; 7. Joey Gada, Salem; 8. Frank Mucciacciaro Jr., Milford; 9. Jeffrey Gallup, Agawam, Mass.; 10. Ryan Morgan, Mystic.

30-lap Late Model: 1. Keith Rocco, Wallingford; 2. Anthony Flannery, East Hampton; 3. Jason Palmer, Berlin; 4. Joe Curioso, Mystic; 5. Derryck Anderson, Warwick, R.I.; 6. Nick Sowa, Middletown; 7. Jim Banfield, Glastonbury; 8. Ray Christian III, Groton; 9. Chris Garside, Waterford; 10. Matt Carlson, Griswold.

50-lap Limited Sportsman: 1. Allen Coates, Ledyard; 2. Al Stone III, Durham; 3. Scott Sundeen, Douglas, Mass.; 4. Brandon Plemons, Uncasville; 5. Brandon Fisher, Plainfield; 6. Monty Gibbs, Killingworth; 7. Norm Root Jr., Old Saybrook; 8. Jon Porter, East Lyme; 9. Jack Aqualina, Oakdale; 10. Jason Chicolas, Sutton, Mass.

25-lap SK Light Modified: 1. Corey Barry, Plainfield; 2 Josh Galvin, Oakdale; 3. Rick Williams, Haddam; 4. Paul Buzel, Trumbull; 5. Joey Ferrigno, East Hartford; 6. Cal Therrien, Vernon; 7. Chris Gombos, Naugatck; 8. Nick Riso, Wallingford; 9. Paul French, Andover; 10. Larry Goss, Windham.

25-lap Mini Stock: 1. Ken Cassidy Jr., Lisbon; 2. Brad Caddick, Wyoming, R.I.; 3. Dave Trudea, Mansfield; 4. Marc Panaroni, Ivoryton; 5. Jordan Hadley, Waterford; 6. Nate Taylor, Wauregan; 7. Charles Canfied, East Haven; 8. Doug Curry, Groton; 9. Wayne Burroughs Jr., Oakdale; 10. Ian Brew, Wood River Junction, R.I.

25-lap Legends: 1. Noah Korner, Canton; 2. Dana DiMatteo, Farmington; 3. Kyle Rogers, Waterbury; 4. Kurt Krieger, Miller Place, N.Y.; 5. Scitt Limkemann, Oakdale; 6. Caterina LeBella, Plainville; 7. Mikey Flynn, Hampden, Mass.; 8. Cassandra Cole, Westbrook; 9. Ryan Lutz, Miller Place, N.Y.; 10. Glenn Korner Jr., Canton.

Critical Signs Results Page

Stafford Motor Speedway – July 31, 2015

40-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Ronnie Williams, Tolland; 2. Rowan Pennink, Huntingdon Valley, Pa.; 3. Ryan Preece, Berlin; 4. Mike Christopher Jr., Wolcott; 5. Eric Berndt, Cromwell; 6. Frank Ruocco, Cheshire; 7. Michael Gervais Jr., Southbury; 8. Keith Rocco, Wallingford; 9. Matt Galko, Meriden; 10. Ted Christopher, Plainville.

30-lap Late Model: 1. Tom Fearn, East Longmeadow, Mass.; 2. Wayne Coury Jr., Shelton; 3. Michael Bennett, Stafford; 4. Josh Wood, Palmer, Mass.; 5. Ed Ricard, Stafford; 6. Jim Mavlouganes, Bethany; 7. Tom Butler, Stafford; 8. Kevin Gambacorta, Ellington; 9. Rich Hammann, Tolland; 10. Michael Wray, Northford.

20-lap SK Light Modified: 1. Joey Ferrigno, East Hartford; 2. D.J. Burnham, East Hartford; 3. Tony Membrino Jr., Plantsville; 4. Payton Henry, Willington; 5. Stephen Kopcik, Newtown; 6. Nick Salva, Prospect; 7. Kyle Jette, New Milford; 8. Vinny Anglace, Ansonia; 9. Daniel Wesson, Monson, Mass.; 10. Bob Charland, Stafford.

20-lap Limited Late Model: 1. Andrew Hayes, Charlton, Mass.; 2. Albert Saunders, Stafford; 3. Justin Bren, Monson, Mass.; 4. Duane Provost, Springfield, Mass.; 5. Paul Arute, Tolland; 6. R.J. Surdell, Manchester; 7. Robert Bloxsom III, N/A; 8. Glenn Bartkowski, Manchester; 9. David Arute, Tolland; 10. David Comeau. Palmer, Mass.

15-lap DARE Stock: 1. Phil Evans, Uncasville; 2. Dan Dembek, Hampden, Mass.; 3. Frank L’Etoile Jr., Wethersfied; 4. Tyler Trott, East Hartford; 5. Trace Beyer, West Dover, Vt.; 6. Brandon Michael, Granville, Mass.; 7. Alexandra Fearn, East Longmeadow, Mass.; 8. Nicole Chambrello, Kensington; 9. Zack Robinson, Putnam; 10. Chris Bagnall, Norfolk.

20-lap Legends: 1. Devin O’Connell, Madison; 2. Mike Flynn, Hampden, Mass.; 3. Teddy Hodgon, Danbury; 4. Dana DiMatteo, Farmington; 5. Ryan DeCandia, Chaplin; 6. Jerry Macchia, Pawling, N.Y.; 7. Noah Korner, Canton; 8. Glenn Korner, Canton; 9. Brett Crowther, Belchertown, Mass.

Critical Signs Results Page

Thompson Speedway – July 29, 2015

20-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: (1): 1. Ryan Preece, Berlin; 2. Eric Berndt, Cromwell; 3. Woody Pitkat, Stafford; 4. Adam Norton, Brookfield, Mass.; 5. Ryan Morgan, Old Saybrook; 6. Keith Rocco, Wallingford; 7. Nick Ladyga, Voluntown; 8. Cam McDermott, Scituate, R.I.; 9. Kerry Malone, Needham, Mass.; 10. Jason Sundeen, Douglas, Mass.

20-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: (2): 1. Eric Berndt, Cromwell; 2. Keith Rocco, Wallingford; 3. Woody Pitkat, Stafford; 4. Kerry Malone, Needham, Mass.; 5. Ryan Morgan, Old Saybrook; 6. Andrew Charron, East Greenwich, R.I.; 7. Cam McDermott, Scituate, R.I.; 8. Jason Sundeen, Douglas, Mass.; 9. Adam Norton, Brookfield; 10. Nicki Ouellette, East Granby.

10-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Eric Berndt, Cromwell; 2. Keith Rocco, Wallingford; 3. Woody Pitkat, Stafford, 4. Ryan Preece, Berlin; 5. Cam McDermott, Scituate, R.I.; 6. Kerry Malone, Needham, Mass.; 7. Adam Norton, Brookfield, Mass.; 8. Jason Sundeen, Douglas, Mass.; 9. Ryan Morgan, Old Saybrook; 10 Andrew Charron, East Greenwich, R.I.

Final 20/20 Sprint Overall Point Standings (total of finishing positions in each segment): 1. Eric Berndt, 4; 2. Woody Pitkat, 9; 3. Keith Rocco, 10; 4. Ryan Preece, 18; 5. Kerry Malone, 19; 6. Ryan Morgan, 19; 7. Cam McDermott, 20; 8. Adam Norton, 20; 9. Jason Sundeen, 26; Andrew Charron, 27.

20-lap Limited Sportsman: 1. Jesse Gleason, Lisbon; 2. Larry Barnett, Moosup; 3. Scott Sundeen, Douglas, Mass.; 4. Corey Hutchings, Salem; 5. Josh Wood, Palmer, Mass.; 6. Chris Douton, Waterford; 7. Diego Monahan, Quaker Hill; 8. Matt Lowinski-Loh, Milford, Mass.; 9. Brent Gleason, Lisbon; 10. Frank L’Etoile Jr., Wethersfield.

25-lap Late Model: 1. Marc Curtis, Spencer, Mass.; 2. Jeff Rocco, Wallingford; 3. Keith Rocco, Wallingford; 4. Rick Gentes, Woonsocket, R.I.; 5. Brian Tagg, Oxford, Mass.; 6. Jeff Smith, Old Lyme; 7. Ernie LaRose, Moosup; 8. William Wall, Shrewsbury, Mass.; 9. Larry Gelinas, Buxton, Me.; 10. Glenn Boss, Danielson.

15-lap Mini Stock: 1. Eric Bourgeois, Haddam; 2. Nick Matera, Warwick, R.I.; 3. Mike Viens, Seekonk, Mass.; 4. Dave Trudeau, Mansfield; 5. Joe Baxter, Pascoag, R.I.; 6. Lou Bellisle, Lisbon; 7. Scott Michalski, Killingly; 8. Steve Michalski, Brooklyn; 9. Chris Viens, Putnam; 10. Ed Field, Deep River.

Critical Signs Results Page

New London-Waterford Speedbowl – July 25, 2015

35-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Tyler Chadwick, Ledyard; 2. Joey Gada, Salem; 3. Rob Janovic Jr., Waterford; 4. Craig Lutz, Miller Place, N.Y.; 5. Diego Monahan, Quaker Hill; 6. Dylan Izzo, Monroe; 7. Ted Christopher, Plainville; 8. John Montesanto, North Branford; 9. Matt Gallo, Berlin; 10. Paul Kusheba, Monroe.

30-lap Late Model: 1. Jason Palmer, Berlin; 2. Vin Esposito, Seymour; 3. Joe Curioso, Mystic; 4. Derryck Anderson Jr., Warwick, R.I.; 5. Anthony Flannery, East Hampton; 6. Christopher Garside, Waterford; 7. Ken Morin Jr., Old Saybrook; 8. Matt Carlson, Griswold; 9. Nick Sowa, Middletown; 10. Jim Banfield, Glastonbury.

25-lap Limited Sportsman: 1. Chris Meyer, Norwich; 2. Monty Gibbs, Killingworth; 3. Brandon Plemons, Uncasville; 4. Ed Gertsch Jr., East Haven; 5. Norm Root Jr., Old Saybrook; 6. Ryan Waterman, Danielson; 7. Al Stone III, Durham; 8. Corey Coates, Ledyard; 9. Jason Chicolas, Sutton, Mass.; 10. Brandon Fisher, Plainfield.

25-lap SK Light Modified: 1. Paul Buzel, Trumbull; 2. Corey Barry, Plainfield; 3. Tyler Hines, North Haven; 4. Paul French, Andover; 5. Chris Correll, New London; 6. Josh Galvin, Franklin; 7. Rick Williams, Haddam; 8. Calvin Therrien, Vernon; 9. Larry Goss, North Windham; 10. Alan Bennicaso, Trumbull.

25-lap Mini Stock: 1. Brad Caddick, Wyoming, R.I.; 2. Charles Canfield, East Haven; 3. Ken Cassidy Jr., Lisbon; 4. Wayne Burroughs Jr., Oakdale; 5. Doug Curry, Groton; 6. Dave Trudeau, Mansfield; 7. Chris Ivory, Oakdale; 8. Mark Panaroni, Ivoryton; 9. Larry Loomis, Moosup; 10. Ian Brew, Wood River Junction, R.I.

Critical Signs Results Page

Stafford Motor Speedway – July 24, 2015

42-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Ronnie Williams, Tolland; 2. Keith Rocco, Wallingford; 3. Matt Galko, Meriden; 4. Rowan Pennink, Huntingdon Valley, Pa.; 5. Ryan Preece; Berlin; 6. Mike Christopher Jr., Wolcott; 7. Jeremy Sorel, Westfield, Mass.; 8. Eric Berndt, Cromwell; 9. Tyler Hines, West Haven; 10. Todd Owen, Somers.

32-lap Late Model: 1. Tom Butler, Stafford; 2. Michael Bennett, Stafford; 3. Kevin Gambacorta, Ellington; 4. Tom Fearn, East Longmeadow, Mass.; 5. Rick Lanagan, Stafford; 6. Josh Wood, Palmer, Mass.; 7. Ed Ricard, Stafford; 8. Michael Scorzelli, Malta, N.Y.; 9. Scott Cook, Oakdale; 10. Michael Wray, Northford.

22-lap SK Light Modified: 1. D.J. Burnham, East Hartford; 2. Nick Salva, Prospect; 3. Vinny Anglace, Ansonia; 4. Stephen Kopcik, Newtown; 5. Joey Ferrigno, East Hartford; 6. Daniel Wesson, Monson, Mass.; 7. Kyle Jette, New Milford; 8 Tony Membrino Jr., Plantsville; 9. Payton Henry, Willington; 10. Geoffrey Boisjolie, East Hampton.

22-lap Limited Late Model: 1. Andrew Hayes, Charlton, Mass.; 2. Justin Bren, Palmer, Mass.; 3. David Arute, Tolland; 4. Albert Saunders, Stafford; 5. Duane Provost, Springfield, Mass.; 6. Paul Arute, Tolland; 7. RJ Surdell, Manchester; 8. Kelsey Rottino, Willimantic; 9. Glenn Bartkowski, Manchester; 10. David Comeau Palmer, Mass.

17-lap DARE Stock: 1. Frank L’Etoile, Wethersfield; 2. Tyler Trott, East Hartford; 3. Dan Dembek, Hampden, Mass.; 4. Trace Beyer, West Dover, Vt; 5. Nicole Chambrello, Kensington; 6. Alexandra Fearn, East Longmeadow, Mass.; 7. Bryan Granger, Keene, N.H.; 8. Chris Bagnall, Norfolk; 9. Zack Robinson, Putnam; 10. Ian Plasch, Batavia, Ill.

22-lap Legends: 1. Dana DiMatteo, Farmington; 2. Noah Korner, Canton; 3. Andrew Molleur, Shelton; 4. Teddy Hodgon IV, Danbury; 5. Brett Crowther, Belchertown, Mass.; 6. Jerry Macchia, Pawling, N.Y.; 7. Mikey Flynn, Hampden, Mass.; 8. Devin O’Connell, Madison; 9. Ryan DeCandia, Chaplin.

Critical Signs Results Page

New London-Waterford Speedbowl  – July 18, 2015

35-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Ted Christopher, Plainville; 2. Rob Janovic Jr., Waterford; 3. Diego Monahan, Quaker Hill; 4. Joey Gada, Salem; 5. Keith Rocco, Salem; 6. Craig Lutz, Miller Place, N.Y.; 7. Matt Galko, Meriden; 8. Paul Kusheba IV, Monroe; 9. Dylan Izzo, Monroe; 10. Ed Puleo, Branford.

30-lap Late Model: 1. Keith Rocco, Wallingford; 2. Christopher Garside, Waterford; 3. Jason Palmer, Berlin; 4. Jeff Rocco, Wallingford; 5. Joe Curioso, Mystic; 6. Ray Christian III, Groton; 7. Anthony Flannery, East Hampton; 8. Derryck Anderson Jr., Warwick, R.I.; 9. Jim Banfield, Glastonbury; 10. Ernie LaRose, Plainfield.

25-lap Limited Sportsman: 1. Brandon Plemons, Uncasville; 2. Corey Coates, Ledyard; 3. Jon Porter, East Lyme; 4. Chris Meyer, Norwich; 5. Al Stone III, Durham; 6. Allen Coates, Ledyard; 7. Norm Root Jr., Old Saybrook; 8. Ed Gertsch Jr., East Haven; 9. Monte Gibbs, Killingworth; 10. Glenn Colvin, Clinton.

25-lap Mini Stock: 1. Ken Cassidy Jr., Lisbon; 2. Ray Christian III, Groton; 3. Wayne Burroughs Jr., Oakdale; 4. Brad Caddick, Wyoming, R.I; 5. Charles Canfield, East Haven; 6. Doug Curry, Groton; 7. Sean Caron, East Hampton; 8. Larry Loomis Jr., Moosup; 9. Jordan Hadley, Quaker Hill; 10. Dale Sherman, Charlestown, R.I.

 

Critical Signs Results Page

Stafford Motor Speedway – July 17, 2015

40-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Ryan Preece, Berlin; 2. Rowan Pennink, Huntingdon Valley, Pa.; 3. Joey Cipriano, Waterbury; 4. Ronnie Williams, Tolland; 5. Eric Berndt, Cromwell; 6. Matt Galko, Meriden; 7. Todd Owen, Somers; 8. Michael Gervais Jr., Southbury; 9. Ted Christopher, Plainville; 10. Mike Christopher Jr., Wolcott.

30-lap Late Model: 1. Michael Bennett, Stafford; 2. Tom Fearn, East Longmeadow, Mass.; 3. Ed Ricard, Stafford; 4. Tom Butler, Stafford; 5. Kevin Gambacorta, Ellington; 6. Josh Wood, Palmer, Mass; 7. Micahel Wray, Northford; 8. Mike Quintilano, Shelton; 9. Rich Hammann, Tolland; 10. Michael Scorzelli, Malta, N.Y.

20-lap SK Light Modified: 1. Stephen Kopcick, Newtown; 2. Geoff Boisjolie, Easthampton, Mass. 3. Payton Henry, Willington; 4. Glenn Griswold, Vernon; 5. Bob Charland, Stafford; 6. Daniel Wesson, Monson, Mass.; 7. D.J. Burnham, East Hartford; 8. Wesley Prucker, Stafford; 9. Joey Ferrigno, East Hartford; 10. Cory Casagrande, Stafford.

20-lap Limited Late Model: 1. Albert Saunders, Stafford; 2. Justin Bren, Monson, Mass.; 3. Paul Arute, Tolland; 4. David Arute, Tolland; 5. Duane Provost, Springfield, Mass.; 6. Glenn Bartkowski, Manchester; 7. David Comeau, Monson, Mass.; 8. Kelsey Rottino, Willimantic; 9. Robert Bloxsom III, Stratford; 10. Matt Clement, Wethersfield.

15-lap DARE Stock: 1. Marcello Rufrano, North Haven; 2. Zack Robinson, Putnam; 3. Tyler Trott, East Hartford; 4. Frank L’Etoile Jr., Wethersfield; 5. Dan Dembek, Hampden, Mass.; 6. Alexandra Fearn, East Longmeadow, Mass.; 7. Chris Bagnall, Norfolk ; 8. Nicole Chambrello, Kensington; 9. Jake Higginson, ; Waterbury; 10. Ken Ouellette, N/A

Critical Signs Results Page

Stafford Motor Speedway – July 10, 2015

100 lap NASCAR Whelen All-American Series NAPA SK 5K: 1. Ryan Preece, Berlin; 2. Justin Bonsignore, Holtsville, N.Y.; 3. Keith Rocco, Wallingford; 4. Ronnie Williams, Tolland; 5. Jeff Malave, Manchester; 6. Ted Christopher, Plainville; 7. Frank Ruocco, Cheshire; 8. Jeremy Sorel, Westfield, Mass.; 9. Eric Berndt, Cromwell; 10. Joey Cipriano, Waterbury.

30-lap Late Model: 1. Michael Bennett, Willington; 2. Kevin Gambacorta, Ellington; 3. Josh Wood, Palmer, Mass.; 4. Ed Ricard, Stafford; 5. Rick Lanagan, Stafford; 6. Michael Scorzelli, Malta, N.Y.; 7. Rich Hammann, Tolland; 8. Michael Wray, Northford; 9. Chase Cook, Oakdale; 10. Scott Cook, Oakdale.

20-lap SK Light Modified: 1. DJ Burnham, East Hartford; 2. Tony Membrino Jr., Plantsville; 3. Bob Charland, Stafford; 4. Stephen Kopcik, Newtown; 5. Payton Henry, Willington; 6. Joey Ferrigno, East Hartford; 7. Daniel Wesson, Monson, Mass.; 8. Geoffrey Boisjolie, Easthampton, Mass.; 9. Paul French, Andover; 10. Wesley Prucker, Stafford.

20-lap Limited Late Model: 1. David Arute, Tolland; 2. Albert Saunders, Stafford; 3. Cliff Saunders, Stafford; 4. Justin Bren, Monson, Mass.; 5. Paul Arute, Tolland; 6. David Comeau, Monson, Mass.; 7. Kelsey Rottino, Willimantic; 8. RJ Surdell, Manchester; 9. Robert Bloxsom III, Stratford; 10. Glenn Bartkowski, Manchester.

15-lap DARE Stock: 1. Phil Evans, Uncasville; 2. Marcello Rufrano, North Haven; 3. Dan Dembek, Hampden, Mass.; 4. Zack Robinson, Putnam; 5. Frank L’Etoile Jr., Wethersfield; 6. Tyler Trott, East Hartford; 7. Trace Beyer, West Dover, Vt.; 8. Alexandra Fearn, East Longmeadow, Mass.; 9. Nicole Chambrello, Kensington; 10. Chris Bagnall, Norfolk.

20-lap Legends: 1. Corey DiMatteo, Farmington; 2. Devin O’Connell, Madison; 3. Teddy Hodgon IV, Danbury; 4. Mikey Flynn, Hampden, Mass.; 5. Noah Korner, Canton; 6. Dana DiMatteo, Farmington; 7. Kyle Rogers, Waterbury; 8. Glenn Korner, Canton; 9. Brett Crowther, Belchertown, Mass.; 10. Jerry Macchia, Pawling, N.Y.

Critical Signs Results Page

Thompson Speedway – July 8, 2015

30-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Cam McDermott, Scituate, R.I.; 2. Woody Pitkat, Stafford; 3. Ryan Morgan, Mystic; 4. Nick Ladyga, Voluntown; 5. John Studley, Framingham, Mass.; 6. Andrew Charron, East Greenwich, R.I.; 7. Jason Sundeen, Douglas, Mass.; 8. Kerry Malone, Needham, Mass; 9. Ryan Preece, Berlin; 10. Nikki Oulette, East Granby.

20-lap Late Model (1): 1. Jeff Rocco, Wallingford; 2. Larry Gelinas, Buxton, Me.; 3. Brian Tagg, Oxford, Mass.; 4. Keith Rocco, Wallingford; 5. Marc Curtis, Spencer, Mass.; 6. William Wall, Shrewsbury, Mass.; 7. Glenn Boss, Danielson; 8. Rick Gentes, Woonsocket, R.I.; 9. Ray Parent, Tiverton, R.I.; 10. Anthony Ryan, Ridgefield.

20-lap Late Model (2): 1. Brian Tagg, Oxford, Mass.; 2. Glen Boss, Danielson; 3. John Lowinski-Loh, Milford, Mass.; 4. Keith Rocco, Wallingford; 5. Larry Gelinas, Buxton, Me.; 6. Jeff Rocco, Wallingford; 7. Marc Curtis, Spencer, Mass.; 8. William Wall, Shrewsbury, Mass.; 9. Chad LaBastie, Uxbridge, Mass.; 10. Rick Gentes, Woonsocket, R.I.

10-lap Late Model Showdown: 1. Jeff Rocco, Wallingford; 2. Marc Curtis, Spencer, Mass.; 3. Keith Rocco, Wallingford; 4. Larry Gelinas, Buxton, Me.; 5. William Wall, Shrewsbury, Mass.; 6. Brian Tagg, Oxford, Mass.; 7. Ray Parent, Tiverton, R.I.; 8. Rick Gentes, Woonsocket, R.I.; 9. Glen Boss, Danielson; 10. Anthony Ryan, Ridgefield.

Overall Results 20/20 Late Model Sprint: 1. Jeff Rocco, 8; 2. Brian Tagg, 10; 3. Keith Rocco and Larry Gelinas, 11; 5. Marc Curtis, 14.

20-lap Limited Sportsman: 1. Corey Hutchings, Salem; 2. Ryan Waterman, Danielson; 3. Al Stone III, Durham; 4. Scott Sundeen, Douglas, Mass.; 5. Jesse Gleason, Lisbon; 6. Larry Barnett, Moosup; 7. Ed Puleo, Branford; 8. Jack Aqualine, Oakdale; 9. Todd Dean, Danielson; 10. Diego Monahan, Quaker Hill.

15-lap Mini Stock: 1. Scott Michalksi, Killingly; 2. Dave Trudea, Mansfield; 3. Joe Baxter, Pascoag, R.I.; 4. Eric Bourgeois, Haddam; 5. Ed Field, Deep River; 6. Louis Bellisle, Lisbon; 7. Mike D. Viens, Putnam; 8. Steve Michalski, Brooklyn; 9. Chris Viens, Putnam; 10. Brandon Fisher, Mansfield.

Critical Signs Results Page

New London-Waterford Speedbowl – July 4, 2015

35-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Keith Rocco, Wallingford; 2. Ted Christopher, Plainville; 3. Joey Gada, Salem; 4. Matt Gallo, Berlin; 5. Diego Monahan, Quaker Hill; 6. Rob Janovic Jr., Waterford; 7. Dylan Izzo, Monroe; 8. Tyler Chadwick, Ledyard; 9. Craig Lutz, Miller Place, N.Y.; 10. Wendell Dailey, Gales Ferry.

30-lap Late Model: 1. Keith Rocco, Wallingford; 2. Joe Curioso, Mystic; 3. Jason Palmer, Berlin; 4. Christopher Garside, Waterford; 5. Ray Christian III, Groton; 6. Derryck Anderson Jr., Warwick, R.I.; 7. Matthew Carlson, Griswold; 8. Ken Morin Jr., Old Saybrook; 9. Richard Duranti, Quaker Hill; 10. Anthony Flannery, East Hampton.

25-lap Limited Sportsman: 1. Al Stone III, Durham; 2. Jack Aqualina, Oakdale; 3. Corey Coates, Ledyard; 4. Jason Chicolas, Sutton, Mass; 5. Monty Gibbs, Killingworth; 6. Allen Coates, Ledyard; 7. Brandon Fisher, Plainfield; 8. Jim Boyle, East Windsor; 9. Jon Porter, East Lyme; 10. Sean Curtis, Stonington.

25-lap SK Light Modified: 1. Paul Buzel, Trumbull; 2. Corey Barry, Plainfield; 3. Glenn Griswold, Vernon; 4. Paul French, Andover; 5. Rick Williams, Haddam; 6. Tyler Hines, North Haven; 7. Larry Goss, Windham; 8. Josh Galvin, Franklin; 9. Carlos Gray, East Hartford; 10. Chris Gombos, Naugatuck.

25-lap Mini Stock (1): 1. Doug Curry, Groton; 2. Larry Loomis, Moosup; 3. Sean Caron, East Hampton; 4. Marc Panaroni, Ivoryton; 5. Wayne Burroughs Jr., Oakdale; 6, Brad Caddick, Wyoming, R.I.; 7. Charles Canfield, East Haven; 8. Nate Taylor, Wauregan; 9. Ray Christian III, Groton; 10. Nick Pappacoda, North Branford.

25-lap Mini Stock (2): 1. Marc Panaroni, Ivoryton; 2. Ray Christian III, Groton; 3. Nate Taylor, Wauregan; 4. Travic Jurcik, Chaplin; 5. Larry Loomis, Moosup; 6. Dale Sherman, Charlestown, R.I.; 7. Nick Pappacoda, North Branford; 8. Matthew Guertin, Plantsville; 9. Dave Trudeau, Mansfield; 10. Wayne Burroughs, Oakdale.

30-lap Mr. Rooter New England Truck Series: 1. Josh Galvin, Franklin; 2. Frank Dumicich Jr., ; East Quoque, N.Y.; 3. Frank Dumicich Sr., East Quoque, N.Y.; 4. Erin Solomito, East Quoque, N.Y.; 5. Josh Stringer, Dayville; 6. Tyler Chapman, Mystic; 7. Trevor Dyer, Wolcott; 8. Pete Cayer, Bristol; 9. Cassie Coates, Ledyard; 10. Roger Turbush, Riverhead, N.Y.

Critical Signs Results Page

Stafford Motor Speedway – July 3, 2015

40-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Rowan Pennink, Huntingdon Valley, Pa.; 2. Matt Galko, Meriden; 3. Woody Pitkat, Stafford; 4. Michael Gervais Jr., Southbury; 5. Eric Berndt, Cromwell; 6. Justin Bonsignore, Holtsville, N.Y.; 7. Jeff Malave, Manchester; 8. Tom Bolles, Ellington; 9. Ronnie Williams, Tolland; 10. Sean Foster, Willington.

30-lap Late Model: 1. Tom Fearn, East Longmeadow, Mass.; 2. Josh Wood, Palmer, Mass.; 3. Michael Bennett, Stafford; 4. Kevin Gambacorta, Ellington; 5. Ed Ricard, Stafford; 6. Michael Wray, Northford; 7. Mike Quintiliano, Shelton; 8. Rich Hammann, Tolland; 9. Scott Cook, Oakdale; 10. Tom Butler, Stafford.

25-lap SK Light Modified: 1. Payton Henry, Willington; 2. Tony Membrino Jr., Plantsville; 3. D.J. Burnham, East Hartford; 4. Glenn Griswold, Vernon; 5. Daniel Wesson, Monson, Mass.; 6. Kyle Trayner, Marlborough, Mass.; 7. Aaron Goff, Stafford; 8. Jay Goff, Stafford; 9. Bob Charland, Stafford; 10. Geoffrey Boisjolie, East Hampton.

20-lap Limited Late Model: 1. Justin Bren, Palmer, Mass.; 2. Kelsey Rottino, Willimantic; 3. Austin Bessette, Stafford; 4. David Arute, Tolland; 5. Andrew Hayes, Charloton, Mass.; 6. Duane Provost, Springfield, Mass.; 7. Albert Saunders, Stafford; 8. Cliff Saunders, Stafford; 9. R.J. Surdell, Manchester; 10. Robert Bloxsom, Stratford.

15-lap DARE Stock: 1. Tyler Trott, East Hartford; 2. Trace Beyer, West Dover, Vt; 3. Marcello Rufrano, North Haven; 4. Zack Robinson, Putnam; 5. Frank L’Etoile Jr., Wethersfield; 6. Dan Dembeck, Hampden, Mass.; 7. Alexandra Fearn, East Longmeadow, Mass.; 8. Phil Evans, Uncasville; 9. Chris Bagnall, Norfolk; 10. Nicole Chambrello, Kensington.

20-lap Legends: 1. Cory DiMatteo, Farmington; 2. Noah Korner, Canton; 3. Dana DiMatteo, Farmington; 4. Devin O’Connell, Madison; 5. Alex McCollum, N/A; 6. Teddy Hodgon IV, Danbury; 7. Andrew Molleur, Shelton; 8. Brett Crowther, Belchertown, Mass.; 9. Ryan DeCandia, Chaplin; 10. Glenn Korner, Canton.

Critical Signs Results Page

New London-Waterford Speedbowl – June 27, 2015

35-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Craig Lutz, Miller Place, N.Y.; 2. John Montesanto, North Branford; 3. Mattew Gallo, Berlin; 4. Tyler Chadwick, Ledyard; 5. Tom Abele Jr., Norwich; 6. Paul Kusheba IV, Monroe; 7. Joe Gada, Salem; 8. Robert Janovic Jr., Waterford; 9. Dylan Izzo, Monroe; 10. Ed Puleo, Branford.

30-lap Late Model: 1. Anthony Flannery, East Hampton; 2. Jim Banfield, Glastonbury; 3. Ray Christian III, Groton; 4. Jeff Rocco, Wallingford; 5. Chris Garside, Waterford; 6. Jason Palmer, Berlin; 7. Matthew Carlson, Griswold; 8. Derryk Anderson Jr., Warwick, R.I.; 9. Ken Morin Jr., Old Saybrook; 10. Richard Duranti, Quaker Hill.

25-lap Limited Sportsman: 1. Jack Aqualina, Oakdale; 2. Corey Coates, Ledyard; 3. Al Stone III, Durham; 4. Allen Coates Sr., Ledyard; 5. Jason Chicolas, Sutton, Mass.; 6. Chris Meyer, Norwich; 7. Glenn Colvin, Clinton; 8. Monte Gibbs, Killingworth; 9. Jon Porter, East Lyme; 10. Brandon Plemons, Uncasville.

25-lap Legends: 1. Dana DiMatteo, Farmington; 2. Cassandra Cole, Westbrook; 3. Cory DiMatteo, Farmington; 4. Scott Limkemann, Oakdale; 5. Ryan Lutz, Miller Place, N.Y.; 6. Joey Ternullo, Middletown; 7. Andrew Molleur, Shelton; 8. Kyle Rogers, Waterbury; 9. Timothy Depizzol, North Franklin; 10. Teddy Hodgon, Danbury.

Critical Signs Results Page

Stafford Motor Speedway – June 26, 2015

80-lap Valenti Modified Racing Series: 1. Woody Pitkat, Stafford; 2. Todd Szegedy, Ridgefield; 3. Chris Pasteryak, Lisbon; 4. Steve Masse, Bellingham, Mass.; 5. Richard Savary, Canton, Mass.; 6. Carl Medieros Jr., Westport, Mass.; 7. Mike Willis Jr., Grantham, N.H.; 8. Todd Patnode, Richmond, N.H.; 9. Dennis Perry, Pawcatuck; 10. Dan Meservey Jr., Brewster, Mass.

40-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Keith Rocco, Wallingford; 2. Rowan Pennink, Huntingdon Valley, Pa.; 3. Matt Galko, Meriden; 4. Ryan Preece, Berlin; 5. Woody Pitkat, Stafford; 6. Glen Reen, Wilbraham, Mass.; 7. Todd Owen, Somers; 8. Eric Berndt, Cromwell; 9. Mike Christopher Jr., Wolcott; 10. Tyler Hines, North Haven.

30-lap Late Model: 1. Tom Fearn, East Longmeadow, Mass.; 2. Michael Bennett, Stafford; 3. Kevin Gambacorta, Ellington; 4. Tom Butler, Stafford; 5. Rick Lanagan, Stafford; 6. Josh Wood, Palmer, Mass.; 7. Ed Ricard, Stafford; 8. Michael Wray, Northford; 9. Rich Hammann, Tolland; 10. Scott Cook, Oakdale.

20-lap SK Light Modified: 1. Joey Ferrigno, East Hartford; 2. Tony Membinro Jr., Plantsville; 3. Stephen Kopcik, Newtown; 4. Nick Salva, Prospect; 5. Bob Charland, Stafford; 6. Matthew Swanson, Acton, Mass.; 7. Vinny Anglace, Ansonia; 8. Daniel Wesson, Monson, Mass.; 9. Glenn Griswold, Vernon; 10. Kyle Trayner, Marlbrough, Mass.

20-lap Limited Late Model: 1. Andrew Hayes, Charlton, Mass.; 2. Duane Provost, Springfield, Mass.; 3. Austin Bessette, Stafford; 4. Albert Saunders, Stafford; 5. David Arute, Tolland; 6. Paul Arute, Tolland; 7. Cliff Saunders, Stafford; 8. Robert Bloxsom, Stratford; 9. Jeremy Lavoie, Windsor Locks; 10. Kelsey Rottino, Willimantic.

15-lap DARE Stock: 1. Tyler Trott, East Hartford; 2. Frank L’Etoile Jr., Wethersfield; 3. Trace Beyer, West Dover, Vt.; 4. Alexandra Fearn, East Longmeadow, Mass.; 5. Dan Dembek, Hampden, Mass.; 6. Marcello Rufrano, North Haven; 7. Doug Phelps Jr., New Salem, Mass. 8. Nicole Chambrello, Kensington; 9. Paul Bourdon Jr. Jewett City; 10. Zach Robinson, Putnam.

20-lap Legends: 1. Devin O’Connell, Madison; 2. Cory DiMatteo, Farmington; 3. Dana DiMatteo, Farmington; 4. Teddy Hodgon IV, Danbury; 5. Noah Korner, Canton; 6. Malcom Campbell Jr. N/A; 7. Glenn Korner, Canton; 8. Jerry Macchia, Pawling, N.Y.; 9. Brett Crowthere, Belchertown, Mass.; 10. Andrew Mouler, N/A.

Critical Signs Results Page

New London-Waterford Speedbowl – June 20, 2015

Rained out 

Critical Signs Results Page

Stafford Motor Speedway – June 19, 2015

45-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Rowan Pennink, Huntingdon Valley, Pa.; 2. Justin Bonsignore, Holtsville, N.Y.; 3. Ryan Preece, Berlin; 4. Sean Foster, Willington; 5. Ted Christopher, Plainville; 6. Matt Galko, Meriden; 7. Todd Owen, Somers; 8. Keith Rocco, Wallingford; 9. Michael Gervais Jr., Southbury; 10. Jeff Malave, Manchester.

30-lap Late Model: 1. Michael Scorzelli, Malta, N.Y.; 2. Kevin Gambacorta, Ellington; 3. Tom Butler, Stafford; 4. Ed Ricard, Stafford; 5. Josh Wood, Palmer, Mass.; 6. Michael Wray, Northford; 7. Rich Hammamm, Tolland; 8. Scott Cook, Oakdale; 9. Chase Cook, Oakdale; 10. Michael Bennett, Stafford.

20-lap SK Light Modified: 1. Nick Salva, Prospect; 2. Stephen Kopcik, Newtown; 3. Tony Membrino Jr., Plantsville; 4. Vinny Anglace, Ansonia; 5. Glenn Griswold, Vernon; 6. Kyle Trayner, Marlborough, Mass.; 7. Jay Goff, Stafford; 8. Aaron Goff, Stafford; 9. Bob Charland, Stafford; 10. Pete Lopuch, West Redding.

20-lap Limited Late Model: 1. Glenn Bartkowski, Manchester; 2. David Comeau, Palmer, Mass.; 3. Kelsey Rottino, Willimantic; 4. Jeremy Lavoie, Windham; 5. David Arute, Tolland; 6. Albert Saunders, Stafford; 7. Austin Bessette, Stafford; 8. Andrew Hayes, Charlton, Mass.; 9. Paul Arute, Tolland; 10. Duane Provost, Springfield, Mass.

15-lap DARE Stock: 1. Alexandra Fearn, East Longmeadow, Mass.; 2. Dan Dembek, Hampden, Mass.; 3. Frank L’Etoile, Wethersfield; 4. Zack Robinson, Putnam; 5. Marcello Rufrano, North Haven; 6. Trace Beyer, West Dover, VT; 7. Chris Bagnall, Norfolk; 8. Bryan Granger, Keene, N.H.; 9. Paul Varricchio Jr., Berlin; 10. Randy Higginson, Waterbury.

20-lap Legends: 1. Devin O’Connell, Madison; 2. Dana DiMatteo, Farmington; 3. Kyle Rogers, Waterbury; 4. Joseph Graf, Madison; 5. Teddy Hodgon IV, Danbury; 6. Andrew Molleur, Shelton; 7. Mikey Flynn, Hampden, Mass.; 8. Connor Holderbach, Wolcott; 9. Brett Crowther, Belchertown, Mass.; 10. Michael Hopkins, Springfield, Mass.

Critical Signs Results Page

New London-Waterford Speedbowl – June 13, 2015

30-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified (1): 1. Ted Christopher, Plainville; 2. Keith Rocco, Wallingford; 3. Paul Kusheba IV, Monroe; 4. Diego Monahan, Quaker Hill; 5. Timmy Jordan, Plainfield; 6. Rob Janovic Jr., Waterford; 7. Tyler Chadwick, Ledyard; 8. Craig Lutz, Miller Place, N.Y.; 9. Adam Gada, Bozrah; 10. Kyle James, Ashaway, R.I.

30-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified (2): 1. Keith Rocco, Berlin; 2. Kyle James, Ashaway, R.I.; 3. Tyler Chadwick, Ledyard; 4. Joey Gada, Salem; 5. Ed Puleo, Branford; 6. Ronnie Williams, Tolland; 7. Diego Monahan, Quaker Hill; 8. John Montesanto, North Branford; 9. Matt Gallo, Berlin; 10. Jeff Fialkovich, Shelton.

25-lap SK Light Modified: 1. Corey Barry, Plainfield; 2. Paul Buzel, Trumbull; 3. Rick Williams, Haddam; 4. Cal Therrien, Vernon; 5. Paul French, Andover; 6. Carlos Gray, East Hartford; 7. Nick Riso, Wallingford; 8. Chris Gombos, Naugatuck; 9. Chris Correll, New London; 10. Kyle Startz, Oakdale.

25-lap Limited Sportsman: 1. Jack Aqualina, Oakdale; 2. Corey Coates, Ledyard; 3. Ryan Waterman, Danielson; 4. Jason Chicolas, Sutton, Mass.; 5. Al Stone III, Durham; 6. Norm Root Jr., Old Saybrook; 7. Monte Gibbs, Killingworth; 8. Jon Porter, East Lyme; 9. Brandon Fisher, Plainfield; 10. Glenn Pressel III, Mystic.

25-lap Mini Stock: 1. Jordan Hadley, Quaker Hill; 2. Ken Cassidy Jr., Lisbon; 3. Larry Loomis Jr., Moosup; 4. Nate Taylor, Wauregan; 5. Wayne Burroughs Jr., Oakdale; 6. Sean Caron, East Hampton; 7. Brad Caddick, Wyoming, R.I.; 8. Chris Ivory, Oakdale; 9. Doug Curry, Groton; 10. Tom Abele Jr., Norwich.

Critical Signs Results Page

Stafford Motor Speedway – June 12, 2015

40-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Michael Gervais Jr., Southbury; 2. Rowan Pennink, Huntingdon Valley, R.I.; 3. Tyler Hines, North Haven; 4. Dan Avery, Somers; 5. Eric Berndt, Cromwell; 6. Ryan Preece, Berlin; 7. Todd Owen, Somers; 8. Woody Pitkat, Stafford; 9. Justin Bonsignore, Holtsville, N.Y.; 10. Sean Foster, Willington.

30-lap Late Model: 1. Tom Fearn, East Longmeadow, Mass.; 2. Josh Wood, Palmer, Mass; 3. Ed Ricard, Stafford; 4. Michael Bennett, Stafford; 5. Michael Scorzelli, Malta, N.Y.; 6. Tom Butler, Stafford; 7. Rick Lanagan, Stafford; 8. Kevin Gambacorta, Ellington; 9. Michael Wray, Northford; 10. Scott Cook, Uncasville.

20-lap SK Light Modified: 1. Daniel Wesson, Monson, Mass.; 2. Nick Salva, Prospect; 3. Geoff Boisjolie, East Hampton, Mass.; 4. Bob Charland, Stafford; 5. Joey Ferrigno, East Hartford; 6. D.J. Burnham, East Hartford; 7. Vinny Anglace Jr., Naugatuck; 8. Jay Goff, Stafford; 9. Stephen Kopcik, Newtown; 10. Glenn Griswold, Vernon.

20-lap Limited Late Model: 1. David Arute, Tolland; 2. Cliff Saunders, Stafford; 3. Duane Provost, Springfield, Mass.; 4. Glenn Bartkowski, Manchester; 5. Albert Saunders, Stafford; 6. Andrew Hayes, Charlton, Mass.; 7. Austin Bessette, Stafford; 8. Paul Arute, Tolland; 9. Justin Bren, Monson, Mass.; 10. Robert Bloxsom III, Stratford.

15-lap DARE Stock: 1. Alexandra Fearn, East Longmeadow, Mass.; 2. Frank L’Etoile, Wethersfield; 3. Dan Dembeck, Hampden, Mass.; 4. Trace Beyer, Brewster, N.Y.; 5. Tyler Trott, East Hartford; 6. Nicole Chambrello, Kensington; 7. Zack Robinson, Putnam; 8. Paul Bourdon Jr., Killingly; 9. Jake Higginson, Waterbury; 10. Doug Phelps, New Salem.

Critical Signs Results Page

Thompson Speedway – June 10, 2015

30-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Ryan Preece, Berlin; 2. Woody Pitkat, Stafford; 3. Keith Rocco, Wallingford; 4. Cam McDermott, Scituate, R.I.; 5. Kerry Malone, Needham, Mass.; 6. Bert Marvin, Colchester; 7. Nick Ladyga, Voluntown; 8. Ryan Morgan, Mystic; 9. Andrew Charron, East Greenwich, R.I.; 10. John Catania, Agawam, Mass.

25-lap Late Model: 1. Rick Gentes, Woonsocket, R.I.; 2. Brian Tagg, Oxford, Mass. ; 3. Larry Gelinas, Buxton, Me.; 4. Keith Rocco, Wallingford; 5. Marc Curtis, Worcester, Mass.; 6. Anthony Ryan, Ridgefield; 7. William Wall, Shrewsbury, Mass. ; 8. John Lowinski-Loh, Milford, Mass.; 9. Jeff Smith, Old Lyme; 10. Art Moran III, Preston.

20-lap Limited Sportsman: 1. Ryan Waterman, Danielson; 2 Corey Hutchings, Salem; 3. Frank L’Etoile Jr., Wethersfield; 4. Chris Douton, Waterford; 5. Josh Wood, Palmer, Mass.; 6. Larry Barnett, Moosup; 7. Scott Sundeen, Douglas, Mass; 8. Diego Monahan, Quaker Hill; 9. Jesse Gleason, Lisbon; 10. Todd Dean, Danielson.

20-lap Mini Stock: 1. Eric Bourgeois, Haddam; 2 Dave Trudeau, Mansfield; 3. Nick Matera, Warwick, R.I.; 4. Steve Michalski, Killingly; 5. Ed Field, Deep River; 6. Mike Viens, Seekonk, Mass.; 7. Lou Bellisle, Lisbon; 8. Nick Anderson, Oxford, Mass.; 9. Joe Baxter, Pascoag, R.I.; 10. Mike D. Viens, Putnam.

Critical Signs Results Page

New London-Waterford Speedbowl – June 6, 2015

35-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Keith Rocco, Wallingford; 2. Rob Janovic Jr., Waterford; 3. Ted Christopher, Plainville; 4. Timmy Jordan, Plainfield; 5. Tyler Chadwick, Ledyard; 6. Joey Gada, Salem; 7. Diego Monahan, Quaker Hill; 8. Ronnie Williams, Tolland; 9. Craig Lutz, Miller Place, N.Y.; 10. Ed Puleo, Branford.

30-lap Late Model: 1. Jason Palmer, Berlin; 2. Keith Rocco, Wallingford; 3. Anthony Flannery, East Hampton; 4. Jim Banfield, Glastonbury; 5. Ray Christian III, Groton; 6. Jeff Rocco, Wallingford; 7. Chris Garside, Waterford; 8. Rich Staskowski, Hope Valley, R.I.; 9. Ken Morin Jr., Old Saybrook; 10. Mike Parker, N/A.

25-lap SK Light Modified: 1. Chris Correll, New London; 2. Paul French, Andover; 3. Rick Williams, Haddam; 4. Lloyd Anderson Jr., Wauregan; 5. Kyle Startz, Oakdale; 6. Christopher Gombos, Naugatuck; 7. Paul Buzel, Trumbull; 8. Corey Barry, Plainville; 9. Alan Tirrell, North Stonington; 10. Josh Galvin, Franklin.

25-lap Limited Sportsman: 1. Al Stone III, Durham; 2. Monte Gibbs, Killingworth; 3. Jason Chicolas, Sutton, Mass.; 4. Ryan Waterman, Danielson; 5. Glenn Colvin, Clinton; 6. Jon Porter, East Lyme; 7. Greg Moran, Preston; 8. Glenn Pressell III, Mystic; 9. Brandon Fisher, Plainfield; 10. Norm Root Jr., Old Saybrook.

25-lap Mini Stock: 1. Marc Panaroni, Ivoryton; 2. Brad Caddick, Wyoming, R.I.; 3. Wayne Burroughs Jr., Oakdale; 4. Sean Caron, East Hampton; 5. Ken Cassidy Jr., Lisbon; 6. Doug Curry, Groton; 7. Nate Taylor, Wauregan; 8. Jordan Hadley, Waterford; 9. Larry Loomis, Moosup; 10. Dave Trudeau, Mansfield.

50-lap North East Mini Stock Tour: 1. Toby Wells, Dublin, N.H.; 2. Matt Sonnhalter, East Thetford, Vt; 3. Pete Zakarite, Niantic; 4. Tim Collins, Farmingdale, Me.; 5. Andrew Gillis, N/A; 6. Nate Taylor, Wauregan; 7. Joe Baxter, Pascoag, R.I.; 8. Devin Miranda, Swansea, Mass.; 9. Dana Shepard, Putney, Vt.; 10. Jeremy Bourbeau, Taftville.

25-lap NEMA Lites: 1. Randy Cabral, Plymouth, Mass.; 2. Dan Cugini, Marshfield, Mass.; 3. Megan Cugini, Marshfield, Mass.; 4. Scott Bigelow, East Hampton; 5. Jim Chambers, Atkinson, N.H.; 6. Anthony Payne, Fairlawn, N.J.; 7. Dennis Potter, New Boston, N.H.; 8. Paul Bigelow, Kensington; 9. Tom Fox, Plainfield; 10. Dennis O’Brien, Deerfield, N.H.

Critical Signs Results Page

Stafford Motor Speedway – June 5, 2015

40-lap NASCAR Whelen All-American Series SK Modified: 1. Rowan Pennink, Huntingdon Valley, Pa.; 2. Ryan Preece, Berlin; 3. Joey Cipriano III, Waterbury; 4. Keith Rocco, Wallingford; 5. Glen Reen, Wilbraham, Mass.; 6. Woody Pitkat, Stafford; 7. Eric Berndt, Cromwell; 8. Michael Gervais, Southbury; 9. Dan Avery, Somers; 10. Jeremy Sorel, Westfield, Mass.

30-lap Late Model: 1. Tom Fearn, East Longmeadow, Mass.; 2. Michael Bennett, Stafford; 3. Tom Butler, Stafford; 4. Ed Ricard, Stafford; 5. Jim Mavlouganes, Bethany; 6. Kevin Gambacorta, Ellington; 7. Josh Wood, Palmer, Mass.; 8. Rich Hammann, Tolland; 9. Harold Breunig, Milford; 10. Michael Scorzelli, Malta, N.Y.

20-lap SK Light Modified: 1. Nick Salva, Prospect; 2. Tony Membrino Jr., Plantsville; 3. D.J. Burnham, East Hartford; 4. Stephen Kopcik, Newtown; 5. Jay Goff, Stafford; 6. Joey Ferrigno, East Hartford; 7. Glenn Griswold, Vernon; 8. Geoffrey Boisjoile, East Hampton; 9. Kyle Trayner, Marlborough, Mass.; 10. Todd Douillard, Palmer, Mass.

20-lap Limited Late Model: Andrew Hayes, Charlton, Mass.; 2. Albert Saunders, Stafford; 3. Paul Arute, Tolland; 4. Justin Bren, Palmer, Mass; 5. Cliff Saunders, Stafford; 6. Austin Bessette, Stafford; 7. Kelsey Rottino, Willimantic; 8. Glenn Bartkowski, Manchester; 9. David Arute, Tolland; 10. Jeremy Lavoie, Windsor Locks.

15-lap DARE Stock: 1. Zack Robinson, Putnam; 2. Tyler Trott, East Hartford; 3. Marcello Rufrano, North Haven; 4. Frank L’Etoile, Wethersfield; 5. Alexandra Fearn, East Longmeadow, Mass.; 6. Dan Dembek, Hampden, Mass.; 7. Trace Beyer, West Dover, Vt; 8. Doug Phelps Jr., New Salem, Mass.; 9. Bob King, New Britain; 10. David Macha Sr., Columbia.

20-lap Legends: 1. Devin O’Connell, Madison; 2. Mikey Flynn, Hampden, Mass.; 3. Michael Rutkowski, Mattituck, N.Y.; 4. Cory DiMatteo, Farmington; 5. Dana DiMatteo, Farmington; 6. Michael Hopkins, Springfield, Mass.; 7. Andrew Mouller, N/A; 8. Teddy Hodgon, Danbury; 9. Brett Crowther, Belchertown, Mass.; 10. Arthur Marrero, N/A.

Critical Signs Results Page